Podnikání

Co obnáší založení společnosti s.r.o.?

Jednou cestou jak získat peníze je půjčit si je. Druhou, a rozhodně zajímavější cestou je peníze vydělat. To můžete jako zaměstnanec, jako živnostník či jako společník nějaké společnosti. Například spol. s ručením omezeným. Co ale obnáším založení takového “eseróčka”?

Není to nic jednoduchého a pokud nemáte se zakládáním společností žádné zkušenosti, rozhodně je lepší se obrátit na odborníky, který s tím už zkušenosti mají.

V první řadě je nudné sepsat společenskou smlouvu. Společenská smlouva má zákonem přesně stanovené náležitosti a tak jako tak se musíte obrátit minimálně na právníka, který Vám v tom poradí.

Dále je před založením společnosti vytvořit účet u banky a na něj vložit základní kapitál ve výši 100 tisíc. To zvládne každý. Tedy pokud má oněch 100 tisíc.

Až toto všechno je, musí se zajít na živnostenský úřad a nechat si zaregistrovat živnosti. Každá z nich vyjde na 10 tisíc korun.

A pak to nejdůležitější a nejsložitější, což je návrh na zápis společnosti do obchodního rejstříku. Ten se podává na soud a vyřízení této žádosti trvá měsíc.

Založení společnosti je prostě hodně složité mnohé lidi od podnikání odradí už právě toto.

Existuje ale i možnost koupit hotovou společnost, tzv. ready-made společnost, která je připravená k tomu, aby mohl člověk okamžitě začít podnikat. Firmy, které toto nabízejí mají často v nabídce i možnost založení tzv. virtuální sídlo společnosti což je v podstatě jen adresa, kde společnost oficiálně sídlí.