Osobní půjčky

Jak fungují online půjčky? Jsou výhodné nebo je to jen past?

Vzít si půjčku, není v dnešní době nic neobvyklého. Lidé si půjčují stále více. Důležité je vědět, že rozhodně není půjčka jako půjčka. Liší se od sebe především formou a podmínkami, za kterých je možné půjčku získat. Fenoménem současné doby jsou nebankovní online půjčky. Hovoří se o nich jako o super možnosti, jak rychle získat peníze. Jsou ale opravdu výhodné? Jak vlastně fungují? Dozvíte se v tomto článku.

Co je vlastně nebankovní půjčka?

Nebankovní půjčky jsou ty, které neposkytují banky ale jiné finanční společnosti. Na finanční trh se dostaly vlastně nedávno, ale poměrně rychle si získaly velkou popularitu. Důvod je jasný, nebankovní půjčky jsou totiž možnou alternativou pro ty, kdo na půjčku v bance nedosáhnou, ale i pro všechny, kdo potřebují půjčit menší obnos peněž a typická bankovní půjčka by tedy pro ně nebyla výhodná. Specifickým produktem jsou nebankovní půjčky ihned. Jedná se o ty, díky kterým můžete mít peníze na účtu i do hodiny od schválení půjčky.

Podmínky jsou výhodné pro obě strany

Podmínky nebankovní půjčky jsou výhodou pro obě strany. Pro klienta z tohoto důvodu, že získá peníze rychle, pro společnost proto, že za půjčení peněz získá od klienta poplatek. Za tento typ půjčky se totiž neplatí RPSN(více o RPSN se dozvíte zde), ale poplatek za její zprostředkování. Klient si navíc sám může zvolit, kolik peněz si půjčí a také dobu, za kterou peníze vrátí. Do splatnosti může být až 30 dní nebo třeba jen jeden den.

Jaké jsou nejvýhodnější?

Mezi oblíbené patří půjčka Kredito24. Díky ní si můžete půjčit až 12 500 Kč. Skvělé na ní je, že ji můžete sjednat online a tu super rychle – zvládnete to i do 2 minut. Volit si můžete výši peněz i dobu splatnosti – v tomto případě je to 1 až 30 dní. Velice populární je také Home Credit půjčka. S ní si můžete půjčit až 150 000 Kč s volitelnou dobou splatnosti na 12 až 84 měsíců. I tuto půjčku můžete zařídit pohodlně online.

O možnostech nebankovních půjček najdete více na více na webu pujcka.co