Podnikání

Jak založit internetovou společnost?

Podnikání na internetu bylo dříve něčím, o čem si mohli všichni nechat zdát a konkrétnější představu měli jen tvůrci sci-fi. Že by každý z nás měl doma přístroj k přístupu do společné počítačové sítě, někteří dokonce přenosné stanice v kufříku a jiní zas miniaturní zařízení v kapse, ze kterého se dá nejen připojit k síti, ale také telefonovat? To by vám ještě před dvaceti lety nikdo nevěřil. A když internet přišel v život, byla to spíš cesta k ušetření za poštovné, neboť disponoval nějakou elektronickou poštou. Interakce uživatele s webovými stránkami byla v plenkách a přenos většího množství dat jen zbožným přáním. A dnes?

Kdo není na internetu, jako by nežil

Což ještě lépe dokládá heslo: Kdo není na facebooku, jako by nežil. Dnes je internet něčím, co se nevyhýbá ani starší generaci. Ta přes prvopočáteční odpor zjistila, že internet je mnohem lepším zdrojem informací než denní tisk či magazíny a dokonce lepším než televize. Proč čekat na svůj oblíbený pořad, když si jej mohu pustit ze záznamu, aniž bych jej musel složitě nahrávat na video? A našlo by se tisíc dalších důvodů , proč založit svou společnost právě v prostředí internetu. I také proto, že se jedná o mezinárodní síť a dostat se k zahraničním klientům je zde snadné jako lusknout prsty.

Nejlepší ochranu vaší investice poskytne s.r.o.

Abyste se nemuseli obávat o vynaloženou investici, ať se jedná o váš čas či peníze, je nejlepší právní formou nové společnosti společnost s ručením omezeným. Tedy pokud nehodláte rovnou vytvořit Seznam.cz, pak by se hodila akciová společnost. Zakladaní sro je jednodušší svěřit profesionálům. Zkuste si najít na internetu postup založení s.r.o. a posuďte, jestli je to něco, co by vás lákalo podstoupit sami.

Založte si doménu

Tím nejpodstatnější pro internetovou společnost je samozřejmě web. A ten se nachází na určité doméně. I když se stále s doménovými jmény obchoduje, úspěch největších služeb světa ukázal, že není třeba hledat nijak profláknuté výrazy. Svou službou si vytvoříte jméno sami. Kdo by si něco konkrétního před dvaceti lety představil pod slovy Google nebo Youtube? Asi byste to považovali za slovní hříčku z pera autorky Harryho Pottera. Takže u názvu domény můžete popustit uzdu své fantazie a klidně vymyslet jakoukoliv zkratku nebo zkomoleninu. Sám název domény vám sice jistou návštěvnost přinést může, ale pokud na ní nebude zajímavý obsah, lidé rychle na toto slovo zapomenou.

Vsaďte na kvalitní notebooky. A jaké? No, Lenovo!

Tím nejdůležitějším v internetové společnosti je čas, takže vás nesmí nic zdržovat. S klienty je nutné komunikovat velmi rychle. Obvykle musíte ovládat nejrůznější tabulkové editory, mailové klienty a spoustu dalších programů včetně těch komunikačních. Jednoduše vsaďte na kvalitu a vyberte notebook lenovo, aby se vaší firmě už jen dařilo.