Osobní půjčky

Jaká je ideální půjčka? Rychlá, bez potvrzení, online

Jaká musí být půjčka, aby se o ní dalo říci, že je ideální? Za ideální půjčku považuje každý něco jiného, ale přeci jen několik vlastností od ní očekává každý. Zkusme si vlastnosti takové půjčky vyjmenovat.

Ideální půjčka by měla být především rychlá. Co pojem “rychlá” znamená záleží na druhu půjčky. Jen těžko si můžeme představit vyřízení půjčky deset milionů za hodinu. U takto vysokých půjček pojem “rychlá” znamená několik dní či dokonce několik týdnů. Rychlá půjčka je proto relativní pojem. Zatímco u takto velké sumy je týdenní čekání více než bleskové, u sumy v řádu tisíců korun je pojem rychlá půjčka někde úplně jinde. V tomto případě to znamená do hodiny. Půjčka prostě rychlá být musí. Jak rychlá záleží pak na jejím charakteru.

Dalším důležitým faktorem aby se o půjčce dalo říci že je ideální je to, aby se při jejím vyřizování nemusely dokládat velké haldy papírů a potvrzení. Opět ale platí, že u každé půjčky je to jiné. Při půjčce pět tisíc korun je pochopitelné, že se nikomu nechce dokládat deset různých potvrzení a banky ani nebankovní instituce proto tolik formulářů ani nevyžadují. Čím méně papírování, tím lépe.

S tím pak souvisí pochopitelně i to, jakým způsobem je možné půjčku sjednat. Pro někoho je ideální půjčka online, kterou si vyřídí přímo z pohodlí svého domova, náročnější klient žádající o destíky milionů pak považuje za ideální půjčku takovou, při níž nemusí jezdit na centrálu ale vyřídí ji s ním přímo na pobočce v jeho městě.