Pojištění

Máte svůj majetek správně pojištěn? Měli byste!

Pojištění majetku patří mezi nejdůležitější rodinné investice. Bez něj totiž riskujete, že o něj přijdete. Ano, je možné, že dlouhá léta nebudete řešit žádnou pojistnou událost. Pak ale přijde silnější vítr a odnese celou střechu. Objeví se drobná vada na elekroinstalaci a celý dům shoří jako papír. Opravdu stojíte o to, aby se vám na nové obydlí skládali sousedé?

S pojištěním majetku a odpovědnosti občanů si tak v podstatě také kupujeme jakýsi klid v duši. V případě živelné události či krádeže zkrátka jsme chráněni. Do jisté míry závisí na parametrech pojistky samotné, respektive na výši pojistných plnění v kombinaci s pojistnými podmínkami. Ty si proto před uzavřením pojistky velmi dobře prostudujte a zkonzultujte s odborníkem. Zřejmě uznáte, že rodinný dům v hodnotě pěti milionů korun nemá smysl pojistit na dva miliony. Ano, pojistka vás sice vyjde levněji, například v případě požáru vám však škody nepokryje.

Pojištění majetku a odpovědnosti občanů

Buďme ale konkrétní. Pojištění majetku a odpovědnosti občanů se většinou skládá ze dvou položek – pojištění domácnosti a pojištění obytných budov, bytů a souvisejících staveb. Pojistka domácnosti vám tak laicky řečeno chrání vybavení domácnosti a pojistka obytných budov budovu (popřípadě budovy včetně přidružených staveb) samotnou.

Zaměřeno na pojištění domácnosti

Základní pojištění domácnosti většinou zahrnuje pojištění proti základním živlům, povodním a krádeži. V nabídce většiny pojišťoven ovšem bývá i řada připojištění, které je rozhodně na místě individuálně zvážit. Máte-li v domě drahé fotografické vybavení či hudební nástroje, neváhejte je připojistit. Na adekvátní částku, která případné škody, čímž se vracíme k úvodu tohoto článku, skutečně pokryje!

Pojištění proti blbosti

V nabídce pojišťoven ovšem najdete i celou řadu dalších pojištění. V portfoliu pojišťovny ERGO například najdete pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu. A ty hrozí nejenom ve výrobních provozovnách, dílnách, na stavbách, ale i v kancelářích vybavených drahou technikou. Velkému zájmu se však těší i pojištění proti blbosti, jazykem pojišťováka řečeno pojištění občana za škodu v běžném občanském životě. To navíc chrání celou rodinu! I na dovolené! Pokud tedy někomu způsobíte škodu, ať již fyzické či právnické osobě, náhrada za ni půjde na vrub pojišťovny. I tyto škody, bohužel, mohou dosahovat přímo astronomických částek!