Osobní půjčky

Nebankovní půjčky jsou už přehlednější a při výběru renomovaných jmen bez rizika

Doba divokých nebankovních půjček na inzeráty v novinách končí. Málokterý klient si je dnes ochoten půjčit na základě útržku papírku s telefonním číslem visícím na sloupu pouličního osvětlení. Ač se taková cesta k půjčce bez nahlížení do registru dlužníků nebo dokládání příjmu zdála lákavé, dnes již klienti využívající půjček dobře vědí, jaké další nástrahy na ně v takovém případě mohly čekat.

Bezejmenné půjčky obvykle obsahovaly podmínky jako podpis bianco směnky, na kterou pak věřitel mohl dopsat cokoliv, a tak dlužníka připravit v soudním řízení o veškerý majetek. Zastavení nemovitosti kvůli neúměrně nižší půjčce častokrát končilo tím, že ji na sebe věřitel převedl, aniž by se dlužník mohl bránit. Všemožné poplatky a pokuty mohly odsát zbytek peněz, které dlužník měl na své živobytí. Nemluvě o nemravných poplatcích za vyřízení půjčky, nepochopitelných zálohách na půjčku nebo drahých telefonních linkách, kam zájemci o půjčku volali.

I když se ještě čas od času objeví taková podvodná společnost, na trhu nebankovních půjček se již etablovaly seriózní nebankovní společnosti, které své podmínky jasně a transparentně dopředu deklarují. Právě prostředí internetu pomohlo jejich nabídky kultivovat do přehledných tabulek  srovnání půjček, v nichž se jednoduše dozvíte základní informace o konkrétních produktech a pak na webových stránkách dohledáte detaily. Samozřejmostí je již online žádost o půjčku, která je rychle posouzena. Zpravidla nebankovní společnosti již veškeré náklady na půjčku deklarují předem, aby nedocházelo k nedorozuměním. Jelikož se často jedná o menší částky, které si jejich klienti půjčují v pravidelných intervalech, sledují především spokojenost svých zákazníků tak, aby se k nim vraceli.

Velká část z inzerovaných nebankovních společností na svých webových stránkách u žádostí o jednotlivé produkty uvádí číslo kontaktní linky. Rozdíl je však v tom, zda na tuto linku voláte zdarma nebo za běžnou cenu hovoru jako na pevnou linku a modrou linku (předčíslí 844). Třeba společnost Kredito24 nabízí jako informační linku telefonní číslo pevné linky stejně jako CreditOn, který však navíc nabízí online chat přímo na stránce žádosti o půjčku. Pokud raději chatujete, než voláte a máte rádi informace černé na bílém, určitě vám bude vyhovovat tato volba. Žádost o půjčku Zaimo obsahuje interaktivní kalkulačku, která vám pomůže přesné náklady vyčíslit. Spojit se zákaznických servisem se můžete i pomocí mailu. Rozhodně při tom sledujte rychlost reakcí a ochotu obsluhy. Například během našeho redakčního testu byla reakce na chatu společnosti CreditOn okamžitá a našemu dotazu se ihned věnovali.

Pokud zvolíte pro svou půjčku některou nebankovní společnost, která investuje miliony do televizních reklam, rozhodně se nemůžete splést. Internet je plný zkušeností s nimi, které si můžete kdykoliv dohledat.