Podnikání

Proč platit tak vysoké daně? Offshore společnosti nebo založení s.r.o. vám je sníží

Tak jako po celém světě i u nás platí, že tou daňově nejzatíženější vrstvou jsou zaměstnanci. O něco lépe jsou na tom osoby výdělečně činné, tedy ti, kteří podnikají na živnostenský list. Ovšem nejlépe jsou na tom majitelé společností. Můžete být jedním z nich. Když vlastníte společnost s ručením omezeným, neručíte při podnikání celým svým majetkem, ale pouze majetkem společnosti. To je veliká výhoda oproti OSVČ. Navíc se vaše podnikání dá v případě zakladání sro mnohem lépe prodat. Neprodáváte totiž část svého vlastního majetku, kterým si obstaráváte svou obživu, ale v tomto případě prodáváte přímo a jen majetek společnosti. Taková společnost je na vás naprosto nezávislá.

Už znáte výhody s.r.o., ale platíte na daních příliš mnoho?

U společností s.r.o. nemůžete využít žádné výdajové paušály jako u OSVČ, ale výhodou jsou jiné nákladové položky a daňové úlevy, o kterých byste se měli poradit se svým daňovým poradcem. Bez jeho pomoci se u společnosti s ručením omezeným pravděpodobně neobejdete, aniž byste vynaložili velké úsilí se studiem aktuálních daňových zákonů. Pokud však vaše příjmy převyšují mnohonásobně vaše výdaje, můžete zvážit založení offshore společnosti. Nemusíte se ničeho obávat, protože tomu se již věnují plně profesionální firmy. Nebudete ani potřebovat tlumočení, abyste svou společnosti v zahraničí mohli spravovat.

Ještě tápete? Poraďte se

Jelikož každé podnikání má různá specifika a mohou pro něj existovat různé podmínky vzhledem k jeho náročnosti, nespoléhejte pouze na informace z internetu. Poraďte se s daňovým poradcem, který vám poskytne radu přímo pro váš případ a navíc za svou radu nese právní odpovědnost.