Podnikání

Rozjezd firmy a kontaktování zákazníků

Nejjednodušším nástrojem na rychlý rozjezd společnosti s ručením omezeným je pořízení již hotové společnosti, aniž byste se o cokoliv dalšího museli starat. Tyto výhody ocení jistě ti, kteří se již v našich podmínkách pokoušeli společnost s ručením omezeným zakládat. Není to sice nesplnitelný úkol, cíle se dobere každý, ale musí tomu věnovat velké úsilí. Nikdo vám nic neulehčí a ještě si za jednotlivé úkony naúčtuje nemalé peníze. Zvláště pak soud a advokát. A proto jsou ready made společnosti báječnou příležitosti, jak se vyhnout úřednické tortuře a hned začít podnikat s novou společností. Vtip je v tom, že byla založena ve větším balíku, takže zakladatele vyšla levněji, než by vyšla vás a on vám ji může nabídnout za stejné peníze. Úspora času a energie vynaložené na její zakládání je neocenitelná.

Samotná firma nic neřeší, myslete na strategii

Existují stovky, ne-li tisíce, společností, které nevykazují žádnou ekonomickou aktivitu. Založení samotné společnosti je jen oficiálním krokem, abyste získali právní subjektivitu před úřady a státem. Ta má nesporné výhody, ale strategie podniku je mnohem důležitější. Pokud máte zaručený recept, díky kterému peníze jen potečou, nemusíte už nic řešit. V opačném případě by bylo dobré se poradit s odborníky. Největší chybu byste udělali, kdybyste si mysleli, že řešíte ve svém podnikání unikátní problémy. Když se budete chvíli bavit s ostatními podnikateli, zjistíte, že většina z těžkostí podnikání je vám společná i napříč obory. To, že vás to stát neulehčí, je už druhá věc. S pomocí profesionálů ji hravě zvládnete.

Tip na závěr – ušetřete za volání

Jedním z velkých výdajů všech společností jsou výdaje na telekomunikaci. Ta se častokrát dá vyřešit přes Skype či elektronickou poštou. Když však chcete působit profesionálně, ale přitom nechcete ušetřit příliš, vyplatí se vám mobilní telefon s tak zvanou technologií dual sim. Ta dokáže naráz obsluhovat dvě SIM karty, tedy dvě čísla v různých sítích. Můžete tak kombinovat výhody volných minut a SMS od dvou operátorů zároveň.