Osobní účty

Rychlost u online půjčky nerozhoduje, důležitější jsou tyto 3 aspekty

Potřebujete co nejrychleji půjčit určitou finanční částku? Pak nejspíše budete automaticky vyhledávat nabídky mnohých nebankovních společností na internetu. Online půjček je opravdu hodně a mnohé dokážou přihrát peníze na váš účet doslova a do písmene expresním způsobem. Rychlost dodání peněz na účet by pro vás ovšem neměla být tím nejmarkantnějším ukazatelem. Jsou totiž mnohem důležitější aspekty a není jich málo. Tři nejznámější vám přiblížíme v následujících řádcích.

Víte, kolik peněz dáte poskytovateli navíc?

Prvním a nesmírně důležitým ukazatelem jsou bezesporu poplatky spojené s realizací půjčky. U některých společností mohou být nadměrně vysoké. Podle čeho jejich výši poznáte? Ukazatelů lze najít hned několik, přitom tím nejznámějším je RPSN, tedy roční procentuální sazba nákladů. Jinak se ale soustřeďte také na jiné poplatky, jež v tomto procentuálním vyjádření nemusejí být nezbytně započítány. Optimální bude, když si přímo na online kalkulačce na webu poskytovatele spočítáte detailně, kolik vás bude daný úvěr reálně stát. Výpočet bývá zdarma a zabere pár vteřin.

Maximálně průhledné podmínky se vším všudy

Velmi důležité je vědět ještě před podpisem úvěrové smlouvy, na čem vlastně budete a zdali vám skutečně půjčí. Jestli si myslíte, že nebankovní společnosti nabízejí úvěry opravdu každému bez nějakého velkého rozdílu bonity, tak jste na omylu. I tyto instituce si pečlivě procházejí své potenciální klienty a zjišťují jejich bonitu. Vyžadují pak záruky typu aktuální výše příjmu, ručitele, případně zastavení majetku.

Minimum administrativy

I tato charakteristika je důležitá. Jestliže se jako žadatel o půjčku nevyznáte ve smlouvě, raději zvolte jiného poskytovatele. Jistota je jistota. Naším tipem na férový nebankovní úvěr je Ferratum – rychlá půjčka. Vybrat si ji lze hned v několika variantách. Pozoruhodná je třeba Ferratum Credit fungující podobně jako kontokorentní úvěry.