Podnikání

Správný výběr sídla firmy zvýší její prestiž

I když mnoho z lidí z vašeho okolí slyšíte nadávat na velká města, ještě více se jich tam nejspíš stáhlo za prací. Takže něco na těch centrech bude. I když sami nemusíte nejbližší velké město nebo město větší než to vaše zrovna milovat, můžete v něm mít sídlo své firmy, pokud s tím bude spojeno zvýšení prestiže vašeho podnikání. Pokud jste venkovským producentem čerstvého mléka, asi by sídlo v Brně nebo v Praze vaši firmu příliš nereprezentovalo. Pokud však většina vašich klientů a obchodních partnerů sídlí právě tam, proč se nepostavit po jejich bok?

Změna sídla společnosti není nijak nákladná

Pokud vaše podnikání nevyžaduje žádné velké kancelářské prostory a nebo byste je museli složitě stěhovat jen kvůli tomu, abyste do nich složitě dojížděli, je nejjednodušší cestou virtuální sídlo společnosti, které není ani příliš drahé. Vaše sídlo firmy či registrační sídlo může mít mnoho doplňkových služeb jako přeposílání či vyřizování pošty apod. Základní cena se ani po připočítání těchto služeb nevyrovná ceně pronájmu a zařízení nových kancelářských prostor. Vždy na tom vyděláte. A vidíte, že nakonec ani nemusíte opustit současné firemní sídlo na to, aby vaše firma mohla vystupovat se sídlem ve velkém městě stejně jako vaši klienti a obchodní partneři. Dokonce tonery do tiskárny vás přijdou dráž než nová adresa vaší společnosti.

Doplňkové služby

Za samotnou virtuální kancelář či virtuální sídlo platíte dle lokality, v které se bude nacházet. Z doplňkových služeb, které jsou vám k dispozici jmenujme například přeposílání pošty, kterou si jinak musíte ve svém sídle vyzvednout nebo mailovou či SMS notifikaci neboli upozornění na tuto poštu. Nemusí zůstat jen u toho. Mnohá centra nabízejí i faxové či mailové služby. Založí vám dokonce i webové stránky s prezentací vaší firmy. Ve virtuální sídle se vaše firma bude mít jako v bavlnce.