Podnikání

Svět peněz není jen světem půjček. Páteří světa peněz jsou podnikatelé a firmy

Podnikání je věc, která může člověku pomoci z finanční krize. Problém ale je, jak podnikat začít. Ona to totiž není žádná legrace. Jen založení společnosti stojí hodně úsilí a nemalé finanční prostředky. Například základní kapitál nutný k založení společnosti s ručením omezeným činí 200 tisíc korun.

Aby mohl člověk firmu založit, musí právě tyto peníze složit na účet. Založení společnosti tak může paradoxně mladému podnikateli zlomit vaz hned na začátku.

Peníze navíc nejsou tím jediným problémem, který na podnikatelského eléva při zakládání společnosti čeká. Samotný formulář pro zápis do obchodního rejstříku je skutečně složitý a to nemluvíme o zakládacích listinách jako je společenská smlouva a mnoho další byrokracie, která podnikatele v začátcích čeká.

Lepší proto rozhodně je najmout si pro založení s.r.o. společnosti odborníky, kteří nejen složí základní kapitál za Vás, ale pochopitelně vyřídí i všechny nezbytné formality. Založení společnosti je pak otázkou několika týdnů.

Problémem pro začínající podnikatele může být i sídlo společnosti. Zkušení podnikatelé už dávno pochopili, že mít sídlo společnosti na malém městě znamená do budoucna velké problémy. Finanční úřady a ostatní instituce státní správy jsou na malých městech opravdu aktivní a podnikatelům ztěžují život, seč to jde. Mnozí z podnikatelů si proto zařizují virtuální sídlo společnosti ve velkém městě jako je Praha, Brno či na Slovensku Bratislava.