Pojištění

Chcete ušetřit na povinném ručení?

Každý motorista na sebe bere velkou dávku zodpovědnosti. Musí se starat o dobrý technický stav svého vozidla a zajistit celou řadu administrativních věcí. Vůbec nejdůležitější je zákonem stanovená pojistka s názvem povinné ručení. Toto pojištění slouží ke krytí škody v případě, že dotyčná osoba zaviní nehodu. Časy, kdy v České republice měla na sjednávání povinného ručení monopol Česká pojišťovna jsou dávno pryč a motoristé mají možnost uzavřít povinné ručení u téměř kterékoliv pojišťovny.

Jednotlivé instituce, které nabízí povinné ručení se předhánějí ve výhodnějších nabídkách, což je pro provozovatele motorových vozidel jenom dobře. Pokud jste své povinné ručení uzavírali před řadou let a máte stále starou smlouvu, určitě se porozhlédněte po konkurenčních nabídkách pojištění. Ročně můžete ušetřit i tisíce korun. V době, kdy se vše zdražuje a zvyšování životní úrovně je v nedohlednu, se přece každá tisícikoruna hodí. V případě, že Vám nejde ani tak o to ušetřit, si můžete sjednat povinné ručení s výhodnějšími benefity. Na první pohled se mohou povinná ručení jevit podobná, když však podrobně prostudujete jednotlivé výhody, uvidíte rozdíly. Mnohé pojišťovny nabízí v rámci povinného ručení užitečné asistenční služby či vyšší pojistné plnění.

Výpověď starého povinného ručení je velmi jednoduchá. Nejméně 6 týdnů před ukončením pojištění doručte na pobočku pojišťovny, u které máte uzavřeno stávající povinné ručení, výpověď pojištění. Ta musí obsahovat kontaktní údaje a číslo pojistné smlouvy, kterou vypovídáte. Nové povinné ručení si můžete uzavřít i na internetu. Povinné ručení online je velmi praktický způsob, jak uzavřít výhodné pojištění a nevytáhnout paty z domu. Při výběru povinného ručení využijte srovnávače povinného ručení, kterých je na webu dostatek.