Pojištění

Kde se pojistit? Na pobočce pojišťovny nebo doma v obýváku

Životní pojištění, důchodové připojištění, úrazové pojištění, pojištění domácnosti… Je toho prostě moc. Bonusy, slevy, odklady splátek a mnoho dalšího. Tomu všemu by měl člověk porozumět, když uzavírá pojistku. Je lidmi přeplněná pobočka to nejvhodnější místo, kde pojistku uzavírat?

Pobočky pojišťoven vypadají honosně. Mají tam krásná kožená křesla a úředníci se na člověka hezky usmívají. To je asi jediná výhoda poboček pojišťoven. I to nejpohodlnější křeslo se však stane tvrdým po hodinách vyprávění o výhodách pojištění. Za to křeslo doma v obýváku zůstává pohodlné pořád. Proč tedy chodit uzavírat pojištění přímo na pojišťovnu, když může obchodní zástupce pojišťovny přijít přímo k nám domů?

Při první schůzce zjistí obchodní zástupce požadavky klienta a navrhne několik variant. V klidu je s člověkem probere a domluví si s ním schůzku další. Nikdo nikoho nenutí k unáhleným závěrům.

Podpis smlouvy přijde teprve po tom, co pojištěnec opravdu ví, jakou pojistku uzavírá. Nikdo na něj netlačí. Může se poradit s rodinou a známými. Jediný problém jsou předsudky. Lidé si tak nějak zvykli vnímat „pojišťováka“ jako svého nepřítele, který je jen obtěžuje. Opak je pravdou. Onen pojišťován přináší lidem domů to, co by si oni samy vyřídit nedokázali a když ano, strávili by nad tím spoustu času a výsledkem by bylo totéž pojištění a možné i pro ně méně výhodné.