Pojištění

Neberte první povinné ručení. Nejprve nabídky porovnejte a ušetříte tisíce

Povinné ručení je sice jak sám název napovídá povinné, ale to neznamená, že všechny pojišťovny nabízejí tytéž podmínky, tytéž benefity a už vůbec nenabízejí stejné ceny ručení.

Ceny povinného ručení se počítají podle kubatury vozu. Za vozy s vyšší kubaturou, chcete-li objemem válců motoru, se platí povinné ručení vyšší, než za menší slabší auta.

To je asi tak jediný parametr, který ovlivňuje cenu povinného ručení u všech pojišťoven stejně. Povinné ručení, resp. jeho výši pak jednotlivé pojišťovny určují podle mnoha dalších faktorů. Tím nejdůležitějším je to, jak moc spolehlivý pojistník (řidič) je. Pokud nebourá, platí méně. To je pochopitelné, protože takový řidiči jsou pro pojišťovny snem. Pouze dostávají zaplaceno a nic za něj neplatí. Aby si takového klienta pojišťovny udržely, jdou s cenou dolů a dávají na povinné ručení bonusy.

Aby pojišťovny dokázaly přetáhnout konkurenci i takové klienty, akceptují většinou bonusy i z jiných pojišťoven a snaží se jít pod cenu. Konkurence v tomto ohledu funguje naprosto bezvadně a ceny povinného ručení tlačí opravdu k zemi.

Při určování cen povinného ručení je důležitá také lokalita. Řidiči ve městech, kde je vysoká nehodovost, si musejí připlatit. Kde je nehodovost nízká, mají povinné ručení levnější. Toto už ale není všude stejné a je nutné toto řádně porovnat.

Ušetřit se dá při výběru povinného ručení i na dalších věcech. Například povinné ručení uzavřené přes internet či telefon může být u některých pojišťoven lacinější jen kvůli tomu, že se zbytečně nezatěžuje jejich byrokratický systém. Srovnání povinného ručení je jednoduchá cesta, jak ušetřit za povinné ručení.

Jeden velmi praktický kalkulátor povinného ručení je možné najít například na stránkách ruceni.cz