Pojištění

Sjednejte si výhodnější povinné ručení

Vlastnit motorové vozidlo znamená řadu povinností. Nejenže musíte dbát na dobrý technický stav vozidla, ale také si uzavřít povinné ručení. Povinné ručení všichni motoristé důvěrně znají. Vzpomenou si na něj zejména tehdy, když se blíží termín uhrazení pojistky na další období. Určitě jste si všimli, že se nabídky jednotlivých pojišťoven velmi liší. Téměř totožné povinné ručení se dá sjednat mnohem levněji, než u konkurence. Pokud Vás již delší dobu štve vysoká cena pojistky, je nejvyšší čas sjednat si novou, výhodnější. Ročně tak můžete ušetřit stovky i tisíce korun. Přejít k nové pojišťovně je přitom tak jednoduché.

Díky obrovské konkurenci velkého množství renomovaných pojišťoven vznikají mezi cenami pojistného velké rozdíly. Pokud si chcete sjednat výhodnější povinné ručení, měli byste si nejdříve ujasnit, která pojišťovna vám nabídne nejlepší alternativu. Velmi zajímavě se jeví České pojištění. Na webu ceskepojisteni.cz si můžete velmi jednoduše spočítat, které povinné ručení je to nejvýhodnější. Využijte aplikaci zvanou kalkulačka povinného ručení, vyplňte nejdůležitější údaje o Vás a Vašem vozidle a obratem se dozvíte, kolik můžete ročně ušetřit. Pokud se Vám bude nabídka Českého pojištění jevit výhodněji, než stávající povinné ručení, můžete velmi snadno přejít.

Starou a méně výhodnou smlouvu musíte vypovědět písemně a výpověď poslat poštou či ji předat na přepážce stávající pojišťovny. Telefonické či e-mailové výpovědi smluv nemusí být akceptovány. Kdy můžete pojistnou smlouvu vypovědět?

Pojistná smlouva se dá ukončit na konci pojistného období, při změně vlastníka (prodeji či koupi vozidla), do dvou měsíců od uzavření smlouvy či tří měsíců ode dne oznámení vzniku pojistné události. Pojistnou smlouvu můžete vypovědět i v případě, že dojde ke změně pojistného a vy s navýšením pojistky nebudete souhlasit. Alternativou je také výpověď dohodou. Nebojte se změny povinného ručení a ušetřete.