Pojištění

Srovnání povinného ručení a cestovního pojištění

Povinné ručení je v dnešní době vyžadováno zákonem. Přestože se najde ještě několik motoristů, kteří tento zákon nerespektují, není radno si s ním zahrávat. Pouze pokud ho máte uzavřeno a způsobíte dopravní nehodu, nemusíte platit její následky ze své kapsy, ale poškozenému vše zaplatí pojišťovna z vlastní kapsy. Často se může jednat o několik set tisíc korun, pokud je škoda nejenom na ostatních vozidlech, ale i na komunikaci či budovách. Stejnou službu vám poskytne i cestovní pojištění, které využijete hlavně v zahraničí. U cestovního pojištění existuje několik jeho typů, kdy je možné pojistit se i pokud újmu způsobíme nejenom sobě, ale i někomu. Jsme tak maximálně chráněni před tím, abychom museli však doplácet pouze z vlastní kapsy. Velikou výhodou je, že můžete sjednat cestovní pojištění online a tedy bez čekání na pobočce pojišťovny.

Vraťme se ale zpátky do Čech, k povinnému ručení. Povinné ručení srovnání je ideální možností, jak najít tu nejlevnější pojišťovnu, která by vaše vozidlo pojistila. Právě díky tomu můžete ročně ušetřit nemalé peníze. Důležité je však zjistit si rozsah pojištění a také výši krytí, která je poskytována. Povinné ručení kalkulačka je ideální způsob, jak si můžete jednoduše spočítat, na kolik by vyšlo právě vás.

Pojišťoven, které povinné ručení nabízejí je dnes celá řada. Proč tedy zůstávat u jedné, když máte možnost volby, která vám přinese především velkou úsporu. Povinné ručení kalkulačka vám právě tuto úsporu dokáže zjistit a vy se tak můžete pustit do vyjednávání nad lepšími cenami u vaší stávající, nebo ihned využít služeb té levnější. Často má většina pojišťoven naprosto stejné pojistné podmínky, které se liší pouze v několika detailech a jediné čím se liší tak zůstává cena. Ať už tedy uvažujete o změně toho stávajícího, nebo plánujete koupi vozu a zřízení nového, vybírejte pečlivě. Jsou to vaše peníze, které můžete ušetřit. A nejsou to malé částky.